חדשות חמות
קרדיט לתמונה Freepik

מהי סקירת מערכות

בראש ובראשונה, חשוב לציין כי סקירת מערכות היא אחת מהבדיקות החשובות במסגרת ההריון, בעוד כי הבחירה לבצע את הבדיקה תתלווה אל חשיבות משמעותית לתקופת ההריון. בדומה לשורה רחבה של בדיקות שונות, גם את סקירת המערכות ניתן לבצע באופן פרטי. על כן, את הבדיקה ניתן לבצע בשלושה שלבים שונים במהלך ההיריון, בעוד כי הבדיקה הראשונית תהיה סקירת מערכות מוקדמת, השנייה תהיה סקירת מערכות מאוחרת, והשלישית – "סקירת מערכות שלישית".

על כן, מבין שלושת סוגי הבדיקות רק הבדיקה השנייה נכללת בתוך סל הבריאות, בעוד כי מדובר על הבדיקה היחידה שתוכלו לבצע בעזרת המערך הציבורי בקופת החולים שלכם. זאת בעוד כי למרות אפשרות זו, עדיין בוחרות נשים רבות לבצע את הבדיקה אצל רופא פרטי, בעוד כי את שתי הבדיקות הנוספות ניתן לבצע באופן פרטי בלבד. על כן, לא פעם ולא פעמיים עולה השאלה – האם כדאי לבצע סקירת מערכות פרטית, או ציבורית במידת האפשר? ובכן, במטרה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב להכיר מקרוב בנושא.

למה כדאי לבצע סקירת מערכות פרטית?

סקירת מערכות פרטית מתלווה אל שורה רחבה של יתרונות, בהשוואה לסקירה המתבצעת במערך הציבורי. זאת בעוד כי היתרון הבולט הראשון בא לידי ביטוי באפשרות לבחור ברופא המתאים לכם. במילים אחרות – תוכלו לבחור בגורם המטפל על פי הצרכים האישיים שלכם, מבלי להיות תלויים באפשרויות המוצעות בקופת החולים שלכם. יחד עם זאת, חשוב לציין כי בחירה בשירותיו של רופא מומחה לסקירת מערכות היא בחירה המתלווה אל משקל רב, מהסיבה הפשוטה שלסריקה אין תוצאות חד משמעיות, ובחלק מהמקרים לא יתאפשר לגלות בה את כל המומים בהם לוקה העובר. אי לכך, בבחירת רופא מנוסה ומקצועי, תוכלו להעלות את הסיכויים באיתור מרבי של אותם מומים בקרב העובר. כמו כן, חשוב לזכור כי בכל תרחיש, סקירת מערכות היא בדיקה מורכבת במיוחד, מה שעשוי להתלוות אל שגיאות כאלו ואחרות, בין אם מדובר על שגיאות המהוות תוצאה של טעות אנושית, תנאי הבדיקה וכיוצא בכך.

יתרון בולט נוסף של סקירת מערכות פרטית תבוא לידי ביטוי בכמות הזמן וביחס האישי שיקדיש עבורכם הרופא. זאת בעוד כי רבות הן הנשים אשר מעידות על כך שבדיקה במערך הציבורי היא בדיקה שנערכת פחות זמן בהשוואה לסקירת מערכות באופן פרטי. זאת לאור הסיבה הפשוטה כי בדיקה אצל רופא פרטי היא בדיקה הרבה יותר נרחבת בהשוואה לזו אשר מתבצעת בקופת החולים.

בשורה התחתונה, סקירת מערכות פרטית היא האפשרות האידיאלית מבין השניים. על כן, במידה ואתם מרגישים מעט בלבול בעקבות היצע האפשרויות הרחב, ההמלצה שלנו תהיה לפנות לצוות המקצועי של ד"ר אלי דריזין עוד היום!

עשוי לעניין אותך גם

טכנולוגיות מתקדמות בעולם הגינון: העתיד כבר כאן

גינון הוא אחד התחביבים הכי מספקים שיש, שמעניק לנו דרך להתחבר לטבע וליהנות מגינה ירוקה. …

טיפול והתמודדות עם התקפי זעם

כעס הינו רגש שמתעורר בנו בעת עלבון או בעת בה אנו מרגישים שנעשה לנו עוול. …