חדשות חמות
קרדיט תמונה FREEPIK

לכתוב ברכות עם משפטים יפים ומרגשים

קרדיט תמונה FREEPIK

מגוון מצבים ואירועים לכל אורך החיים דורשים מכל מיני אנשים להקדיש זמן לכתיבת ברכה. אין זה אומר רק לברך במזל טוב את מי שחוגג יום הולדת או לאחל בהצלחה למי שיוצא לדרך חדשה אלא לפעמים צריך להשקיע מחשבה ויצירתיות ולכתוב ברכה אמיתית, מרגשת, כזאת שיוצאת מן הלב. אין זה פשוט כלל וכלל ולא לכל אחד יש את הכישרון המתאים והדרוש לשם חיבור ברכה או נאום שיהיו מתאימים לסיטואציה הספציפית. כיום יש לא מעט פתרונות למצבים אלה ובראשם – אתר האינטרנט עדן ברכות שיש בו מאגר עצום של ברכות המיועדות לכל האירועים ולכל סיטואציה. אפשר לעשות שימוש בברכות אלה כבסיס ולבצע התאמות כאלה ואחרות כך שהברכה תהיה מתאימה בדיוק לסיטואציה המדוברת. כך לא צריך לכתוב לגמרי מאפס ויש נקודת התחלה טובה ונוחה מאד.

איך מרכיבים ברכה מוצלחת?

בין אם כותבים לבד הכל ובין אם בוחרים לעשות שימוש בברכה מאתר שהוא מאגר של ברכות אי אפשר שלא לשים לב לכך שהברכה היא בעצם אסופה של משפטים יפים שמתאימים למי שחוגג את האירוע או בהתאמה לאירוע בעצמו. חשוב מאד שהמשפטים האלה יהיו מסודרים בברכה עצמה בסדר כרונולוגי, כזה שמתאר השתלשלות עניינים בצורה מסודרת וכמובן אפשר להוסיף מידע שנראה בעיניו של כותב הברכה כחשוב עבור מי שיאזין לברכה. חשוב מאד לשלב גם מילים מרגשות, לשתף רגשות, לספר על חוויות אישיות וכך אט אט הברכה גם תהיה בעלת נפח משמעותי של מילים וגם תהפוך לאישית. יהיה ברור לחלוטין עבור מי היא נכתבת ואי אפשר יהיה שלא להתרגש כאשר מאזינים לה. כאשר לוקחים ברכה ממאגר כללי ומשלבים בה חוויות, רגשות ומחשבות אישיות – הברכה כולה הופכת לייחודית ואי אפשר לדעת שהבסיס שלה היה כזה שכל אחד יכול לעשות בו שימוש.

מתי צריך להשקיע בכתיבת ברכה מעומק הלב?

לאורך החיים יש אינספור אירועים או הזדמנויות שמזמנים כתיבת ברכה מרגשת ומיוחדת – ימי הולדת עגולים או כאלה שנחשבים למשמעותיים בעיני מי שחוגג, אירועים משפחתיים, טקסים כאלה ואחרים שכוללים הרבה אנשים או קהילה וכמובן מעמד שקשור במקום העבודה – קידום, התחלת דרך חדשה או עזיבה של מקום עבודה לאחר הרבה מאד זמן. ברכה מרגשת יכולה גם להגיע ללא צורך מיוחד, כי יש חברים שלפעמים רוצים להקדיש להם כמה מילים בלי טקס או אירוע ואז הברכה, שבעצם מגיעה משום מקום – הופכת למיוחדת ומרגשת במיוחד. כל הבעה של רגשות חיוביים יכולה להתבצע על ידי כתיבת ברכה וכאשר רוצים לרגש אפשר לעשות זאת בקלות כאשר משלבים את הסיפורים האישיים בתוך משפטים כלליים יפים, גם אם הם נכתבו על ידי מישהו אחר.

עשוי לעניין אותך גם

כיצד מערכות ניהול נתונים מייעלות את הארגון

בעידן של ביג דאטה ארגונים מתמודדים עם שני אתגרי ניהול במסדי הנתונים – הראשון ניהול …

פרסום עסקים ברשת – כל מה שצריך לדעת

במידה ואתם בעלי עסקים, מוטב שתדעו כי ישנו מבחר מגוון של אפשרויות שונות העומדות לרשותכם …