חדשות חמות
קרדיט תמונה FREEPIK

כיצד בוחרים את עמדת הטעינה הנכונה לרכב שלך

 

צריך עמדת טעינה לרכב החשמלי שלך? כדאי שתדע שבחירת עמדת הטעינה הנכונה לרכב חשמלי תשפיע על נוחות השימוש ועל חווית הנהיגה הכללית. רוצה לדעת כיצד לבחור עמדת טעינה נכונה? כדאי שתמשיך לקרוא את המאמר הבא.

גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת עמדת טעינה

השוק של ימינו מציע מגוון סוגים של עמדות טעינה לרכב חשמליים , אז כדי לבחור עמדה מתאימה יש לקחת בחשבון שורה של גורמים:

  • קיבולת סוללה: ודא שהעמדה תומכת בקיבולת הסוללה של הרכב שלך. כאשר בישראל, רוב הרכבים החשמליים תומכים בטעינה מהירה (AC 3 פאזות) של עד 22 קילוואט.
  • שקע טעינה: ודא שהעמדה תואמת לשקע הטעינה של הרכב שלך היכול להיות מטייפ 1 או טיים 2. יש לציין כי בעולם ובישראל, רוב הרכבים החשמליים משתמשים בשקע טעינה מסוג Type 2 Mennekes.
  • מהירות טעינה: עמדות טעינה ביתיות מגיעות בשתי רמות עיקריות של AC חד פאזי עם טעינה איטית (עד 3.7 קילוואט), המתאימה לטעינת לילה. הרמה השנייה היא AC 3 פאזות, עם טעינה מהירה (עד 22 קילוואט), שמקצרת משמעותית את זמן הטעינה. כמו כן קיימות עמדות טעינה DC מאוד מהירות עם הספק גבוה (מעל 50 קילוואט) ועם טעינת סוללה מלאה תוך 30 דקות עד שעה. יחד עם זאת עמדות אלו יקרות ופחות נפוצות לשימוש פרטי.
  • חיבור לאינטרנט: עמדות טעינה מסוימות מציעות חיבור לאינטרנט, המאפשר לנטר את סטטוס הטעינה מרחוק באמצעות אפליקציה. החיבור יכול להיות באמצעות ווי פיי או בלוטוס.
  • אבטחה: ודא שהעמדה כוללת תכונות אבטחה, כגון נעילה ותאורה, כדי להגן על הרכב שלך מפני גניבה או ונדליזם.
  • מיקום העמדה: עמדות טעינה יכולות להיות מותקנות בחוץ או בפנים, כאשר אם עמדת הטעינה מותקנת בחוץ יש לבחור באחת מתאימה לתנאים אלו. כמו כן יש לשים לב לאורך הכבל והיותו מתאים למיקום הנבחר.
  • נתונים נוספים: בנוסף לנאמר יש עוד נתונים היכולים להיות רלוונטיים לעמדה שאתה מבקש לקנות: האם הכבל מסופק עם מתלה, סוג המסך של העמדה, מאפייני האפליקציה לניהול הטעינה, הגנות נגד זליגת מתח, נעילת כרטיס RFID, חיבור בתקשורת קווית או סלולרית, ועוד.
  • יצרנית- חשוב לבחור בעמדת טעינה של יצרנית מוכרת ומומלצת באיכות וחדשנות מוצריה.
  • השוואת מחירים- כמו בתחומים נוספים גם במקרה של קניית עמדת טעינה חשוב להשוות מחירים בין החברות והדגמים השונים ולבחור בעמדה שמתאימה לכיס.

עשוי לעניין אותך גם

טכנולוגיות מתקדמות בעולם הגינון: העתיד כבר כאן

גינון הוא אחד התחביבים הכי מספקים שיש, שמעניק לנו דרך להתחבר לטבע וליהנות מגינה ירוקה. …

טיפול והתמודדות עם התקפי זעם

כעס הינו רגש שמתעורר בנו בעת עלבון או בעת בה אנו מרגישים שנעשה לנו עוול. …